Serwis samochodowy

Serwis samochodów ciężarowych, naczep, maszyn budowlanych i rolniczych

Profesjonalny serwis samochodowy Dalcar znajdujący się w Szczecinku przy ul. Armii Krajowej 78 od 1983 roku zajmuje się serwisem i naprawą samochodów ciężarowych, naczep, maszyn budowlanych i rolniczych. Nasi mechanicy mają wieloletnie doświadczenie w remoncie silnika, skrzyni biegów manualnej oraz automatycznej i diagnozowaniu i naprawianiu usterek elektroniki i pneumatyki we wszelkich maszynach i pojazdach.

Serwis Dalcar posiada posiada 5 stanowisk warsztatowych, każdy z wjazdami kanałowymi. Mamy kanały z możliwośćią obsłużenia samochodu ciężarowego z naczepą o łącznej długości do 19 m. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych jak i firmami posiadającymi flotę samochodów osobowych, ciężarowych czy też maszyn budowlnaych i rolniczych.

Mechanika i elektromechanika

Wykonujemy między innymi naprawę oraz wymianę elementów zawieszenia, układu hamulcowego, układu wydechowego, układu kierowniczego, układu paliwowego, układu napędowego i przeniesienia napędu.

Silniki i skrzynie biegów

Oferujemy kompleksową naprawę silników w samochodach ciężarowych, dostawczych oraz maszynach budowlanych i rolniczych. Naprawiamy i wymieniamy elementy skrzyni biegów manualnych oraz automatycznych.

mechanik samochodowy

Diagnostyka komputerowa

Posiadamy profesjonalne urządzenia i programy do diagnostyki pojazdu. Jest to pozycja obowiązkowa w profesjonalnym serwisie samochodowym, dzięki której jesteśmy w stanie sprawnie i precyzyjnie dojść do źródła usterki - a wszystko to z szacunku do czasu i pieniędzy klienta, ponieważ pojazdy służbowe zarabiają gdy są w trasie, a nie na warsztacie.

Klimatyzacja i ogrzewanie postojowe

W naszym warsztacie samochodowym Dalcar w Szczecinku naprawimy usterki układu klimatyzacji, uzupełniamy czynnik chłodzący (nabijamy klimatyzację) oraz wyczyścimy i odgrzybimy układ klimatyzacji w Twoim pojeździe.

Wulkanizacja

Znajdziesz u nas w pełni wyposażone stanowiska do kompleksowej obsługi kół w Twoim pojeździe. Jesteśmy w stanie naprawić opony w każdym rozmiarze.

Pneumatyka

Naprawiając samochody ciężarowe oraz maszyny budowlane i rolnicze od ponad 30 lat nabraliśmy ogromnego doświadczenia przy pracy z układami pneumatycznymi w pojazdach i maszynach. Dokonujemy napraw pogwarancyjnych, przeglądów oraz konserwacji.

Naczepy i przyczepy

Zajmujemy się naprawą samochodów ciężarowych oraz wszelkiego rodzaju przyczep i naczep. Naprawiamy elementy metalowe/blaszane, układu pneumatycznego, układu hamulcowego, układu zawieszenia oraz instalacji elektrycznych.

Przegląd okresowy

W naszym serwisie samochodowym Dalcar w Szczecinku wiemy, że żeby pojazd był sprawny to trzeba o niego dbać. Dlatego zachęcamy naszych klientów do przeprowadzania okresowych przeglądów, które zawierają dokładne sprawdzenie pojazdu pod kątem pracy wszystkich układów i poziom zużycia podzespołów, a także wymianę płynów i filtrów. Sprawny pojazd to nie tylko komfort jazdy. To przede wszystkim bezpieczeństwo i pewność, że nic na trasie Cię nie zaskoczy. Szybsze wykrycie np. zużytego podzespołu uchroni nas przed o wiele większymi kosztami, które wygenerowałoby nie wykrycie problemu w porę i konieczność naprawy szeregu o wiele droższych usterek przez niego powstałych.

Serwis mobilny

Wiemy jak kosztowne jest holowanie ciężkiego sprzętu do najbliższego serwisu dlatego z myślą o Twojej oszczędności dysponujemy tzw. mobilnym serwisem wyposażonym w profesjonalny sprzęt do diagnostyki oraz narzędzia niezbędne do wykonania podstawowych napraw i umożliwienie kontynuowania drogi lub dojazd do naszego serwisu samochodowego w Szczecinku.